img_0011.jpgWat een mooie voetbalavond voor Oudega 2 had moeten worden eindigde in een forse teleurstelling. DWP 4 bleek uiteindelijk met maar liefst 5-0 te sterk voor de oranjehemden. Na afloop werd dan ook hardop afgevraagd of Oudega 2 wel avondvoetballers zijn. In ieder geval staat het team van Hans Abma en de afwezige Gerrit Martens weer met beide benen op de grond en kan men zich ten volle concentreren op de derby van zaterdag bij TOP'63.

Oudega startte met Roald Buma in het doel, achter Klaas Regeling, Sander Hiemstra, Folkert Groenveld en Germ-Jan Hes de middenlinie werd gevormd door Heero Hoekstra, Jurjan Posthuma en Klaas de Groot terwijl de voorhoede uit Klaas Jaarsma, Anton Hoekstra en Frâns Veldmans bestond. Cornelis Boersma en Patrick Hiemstra hielden in de 1e helft de bank warm terwijl een andere Boersma, Sjouke, het grensrechterstokje hanteerde. In de 1e helft kon Oudega eigenlijk geen vuist maken tegen DWP 4 wat is samengevoegd met DWP 3 (teruggetrokken). DWP domineerde en irriteerde. Met name de vlugge linksbuiten (Willem) van het koekdorp Sint Johannesga stoorde zich mateloos aan de arbitrage. Ook de grijsharige nummer 12 (Harry) gedroeg zich als een vervelende puber. Beide spelers werden dan ook door de uitstekend leidende scheidsrechter op de bon geslingerd, voor Oudega kreeg Anton na een wat stevige overtreding geel. DWP wist na 20 minuten op een 1-0 voorsprong te komen door uit een vrijwel onmogelijke hoek de bal in het dak van de goal te schieten. Oudega kwam niet verder dan een enkele hoekschop en liep vooral achteruit en er werd te snel de diepte gezocht. De linksbuiten zorgde nog voor meer ergernis bij Oudega doordat hij te laat bij de bal kwam, doorhaalde en daardoor de uitgekomen doelman Roald Buma vol op de knie raakte. Buma lag kermend van de pijn op de grond, de scheidsrechter was het incident ontgaan waardoor deze linksbuiten mocht blijven staan. In de rust moest Buma worden vervangen in het doel en kwam Anton Hoekstra tussen de palen te staan. Patrick Hiemstra, Cornelis en Sjouke kwamen in het veld voor Roald, Klaas Regeling en Klaas de Groot. In de 2e helft zette Oudega even aan maar het was DWP wat toesloeg. Sjouke liep de bal uiteindelijk in het doel. Hierna was het gebeurt met Oudega en liep DWP vlot uit. Het mooiste doelpunt was de laatste, een schitterende volley waarop Anton geen antwoord had. Oudega kwam in deze wedstrijd tot geen enkele uitgespeelde kans. Het beste moment volgde halverwege de 2e helft toen Sjouke een vrije trap snoeihard tegen de paal schoot (de keeper kon er nog een handje tegen krijgen). Een 5-0 nederlaag dus in het koekdorp logischerwijs kan dan gesteld worden dat Oudega gesneden koek was voor DWP. Zaterdag moet Oudega haar borst weer nat maken voor de reis naar Oppenhuizen waar TOP'63 3 dus wacht.....Misschien dat Oudega 2 dan toch zaterdagmiddag voetballers zijn.....Roald Buma ligt in ieder geval in de kreukels, dus bravo Willem!

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen